Beide ex-zondagverenigingen troffen elkaar al weer 7 jaar geleden in competitieverband. Om precies te zijn in april 2019 werd het een 1-1 gelijkspel.
Nu strijden beide ploegen om weg te blijven bij de onderste plaatsen. Beide teams gingen tot het uiterste om te winnen. Immers bij een zege zou meer afstand worden genomen van de onderste regionen. De verliezer van vandaag zal helaas nog meer betrokken raken bij de ploegen in de gevarenzone. Uiteindelijk behaalde Teylingen een nipte, maar o zo belangrijke, overwinning van 2-1 tegen concurrent ROAC.
Voorafgaand aan deze wedstrijd hadden de Sassenheimers een positie in de middenmoot van de 3e klasse. De Veners stonden in de promotie/degradatiezone. Teylingen nam de tiende plaats in, met 13 punten uit 11 wedstrijden. ROAC stond daar twee plaatsen onder, met 8 punten in evenzovele wedstrijden. De rode streep om na de reguliere competitie p/d wedstrijden te moeten spelen, is niet ver weg. Sterker nog, ook rechtstreekse degradatie is in beeld. Het is immers dringen daar onderin.
Beide opponenten hadden hun laatste wedstrijd voor de winterstop verloren en begonnen de wedstrijd afwachtend op sportcomplex De Roodemolen. Vanaf de aftrap keken beide ploegen “de kat uit de boom”. De roodzwarten waren veel in balbezit, maar kwamen alleen met een afstandsschot van Dani van Steijn tot gevaar. De bal werd uitstekend gepareerd door de aan zijn knie herstelde doelman Dammes van der Poel. De in het volledig wit gestoken Rippers speelden op de omschakeling, maar konden vooralsnog niet gevaarlijk worden. Toch namen zij brutaal de voorsprong. Good-old Thijs van Seggelen liet zien dat hij weliswaar op leeftijd is, maar wel over uitzonderlijke traptechniek beschikt. Een vrije trap van zeker 25 meter schoot de middenvelder onberispelijk in de kruising en gaf daarmee zijn ploeg een 0-1 voorsprong.
Het team van interim trainer Rob Jonkman was aangeslagen en de coach riep dat zijn team meer initiatief moest tonen. Dit wierp zijn vruchten af, want na een klein half uur kwam zijn ploeg op gelijke hoogte. Na een misverstand om de bal te koppen tussen twee verdedigers van ROAC, viel de bal pardoes voor de voeten van Joey van den Berg. Hij wist wel raad met deze kans en scoorde 1-1.
Eigenlijk had de thuisploeg de zege al voor de rust kunnen bewerkstelligen. De goed op dreef zijnde Cas Pouwels schoot vrijstaand vanaf tien meter de bal op doel. Keeper Van der Poel reageerde uitstekend en hield zijn ploeg in de wedstrijd. De rust werd met een gelijke stand gehaald.
Na de theepauze kwam de thuisclub aanvankelijk voorzichtig uit de kleedkamer. De gasten waren meer aan de bal en zochten de speelhelft van de thuisploeg. Teylingen bleef rustig en combineerde over veel schijven langzaam richting vijandelijk doel. Bij balverlies van ROAC zocht Teylingen direct de snelle buitenspelers met diepteballen. Zo werd een kleine tien minuten na de rust weer Pauwels aangespeeld en via enkele andere voeten kwam de bal buiten het zestienmeter gebied bij Rik Prange. Hij nam de bal in één keer op zijn “slof” en verdween buiten het bereik van de keeper in de goal. 2-1.
Teylingen speelde in de tweede helft vanuit een gesloten defensie. In de omschakeling bij balbezit zochten de rood-zwarten de snelle buitenspelers. Zo werden een aantal kansen gecreëerd. Zo hadden Michael Does en Dani Hoogkamer de 3-1 op hun schoen. Telkens stond de Ripse sluitpost in de weg. De grootste kans was voor Pascal de Ridder. Vrij voor keeper Van der Poel schoot hij de bal naast, terwijl twee teamgenoten meeliepen en er beter voor stonden.
ROAC probeerde met strijdlust de wedstrijd te keren. Met een bewonderwaardige inzet zette zij hun tegenstander onder druk. Jammer genoeg voor hen, kon Van Seggelen de wedstrijd niet 90 minuten spelen. Hij was deze week ziek geweest en werd een twintig minuten voor tijd gewisseld. Met zijn 38 speelde hij alsof hij 10 jaar jonger is. Zijn ploeg zal hem node gaan missen.
Teylingen bleef gevaar stichtten via snelle uitvallen, vooral omdat er veel ruimte lag achter de verdediging van de paarshemden. Daar waar het af en toe beter was geweest om de bal “in de ploeg” te houden, bleef de ploeg uit Sassenheim de aanval zoeken. Met soms geknepen billen haalden zij het eindsignaal. Einstand 2-1.
De sportieve wedstrijd werd uitstekend geleid door de heer Straub. Met zijn optreden scoorde hij een ruime voldoende.
Matchwinnaar Rik Prange was zeer gelukkig met de overwinning en zijn doelpunt. ,,We vergaten ons te belonen met de kansen die wij kregen. Wij hielden het zelf spannend door niet de 3-1 en zelfs 4-1 te maken. De ploeg was vaak te gehaast en wilde zo snel mogelijk Cas (Pauwels) bereiken. Soms had het beter geweest om de bal in de ploeg te houden. Maar de zege is binnen. Lekker.”
Keeper Dammes van der Poel van ROAC was minder te spreken over de uitslag. Wel was hij tevreden met zijn rentree na drie maanden. Hij blesseerde zijn knie in de wedstrijd tegen FCO en dacht aanvankelijk dat hij zijn kniebanden had gescheurd. Een operatie bleef achterwege omdat een klein scheurtje in de binnenband op andere wijze mocht genezen. ,,Dit was voor ons wel een cruciaal “potje”. Teylingen stond niet zo heel ver van ons af, voorafgaande aan deze wedstrijd. Het gaatje naar hen, was 5 punten. Nu is het 8 punten en moeten wij naar anderen kijken. Maar eerst zelf winnen, dan pas naar andere ploegen kijken.” Aldus de teleurgestelde keeper.
Volgende week wacht het Leidse DoCos op Teylingen. Terwijl ROAC gastheer van Olympia uit Gouda zal zijn.